Blog,  Magdalenka,  Mateřství

Ze života Magdalenky – 1. měsíc

Nemůžu tomu uvěřit, ale dnes je tomu měsíc, co se narodila naše Magdalenka. A tak jsem k té příležitosti sepsala článek, který shrnuje naše první společné týdny a také jsem vytvořila sestřih natočených videí za tento náš společný měsíc. Někomu se video může zdát dlouhé nebo trochu nudnější,ale pro nás je to památka a navíc je tam krásně vidět, jak se změnila, hlavně v chování.

1.týden

V prvním týdnu převažovalo především vzájemné seznamování. Magdalenka se musela hlavně rozkoukat, jaké to na tom našem světě vlastně je a my si museli zvyknout na nového člena rodiny a co nejrychleji pochopit, kdy a co zrovna potřebuje a jak se při určité potřebě chová.

Musím říct, že Magdalenka byla od začátku bezproblémové miminko. Byla strašně hodná, plakala málo, hodně spinkala. Často si žužlala pěstičku a koulela při tom tiše očičkama, vše si prohlížela a byla spokojená. Problémy nám dělalo kojení. Mám malé bradavky a tak mi byly doporučené formovače. Fungovaly, dokud se mi nenalily po porodu prsa. Pak byly nanic a problém vyřešily v druhém týdnu kloboučky.

Péče o Magdalenku byla v podstatě taková rutinní věc – začala plakat, přebalilo se, šlo se nakrmit, u kojení neustále usínala, takže jsem ji neustále budila – až do té chvíle, kdy usla natolik tvrdě, že už jsem ji neprobudila, přendala jsem ji pak tedy do postýlky a pokračovala ve spánku dál, dokud zase neměla hlad. Také se nám pár dní po porodu projevila slabá žloutenka.

 

2. týden

V druhém týdnu jsem měla potíže především sama se sebou a já trávila v podstatě veškerý čas buď u kojení nebo v koupelně. Ostatní péči převzal manžel. Měla jsem rzkousané bradavky, což tedy začalo již první týden, ale tady se to zhoršovalo. Navíc k tomu poporodní hygiena, to znamenalo být neustále v koupelně a věnovat se sama sobě, abych pro Magdalenku byla dál použitelná. Navíc se mi pak také 2x po sobě ucpaly mlékovody. Což znamenalo další čas strávený ve sprše…

Také jsme zjistili, i přes to, že měla přírůstky na váze, že Magdalenka se ode mně nenapije dostatečně a proto si neustále žužlá ručičky a tak jsme museli přistoupit na dokrmování umělou výživou. Chudinka, měla stále hlad, ale uklidňuje mě fakt, že jsme to zjistili poměrně brzo

 

3. týden

Ve třetím týdnu začala být Magdalenka trochu zvídavější miminko, už s ní začala být větší sranda jak se říká a začínaly se s ní dát dělat všemožné blbůstky, na které začala reagovat. Většinou nás obdařila úsměvem a nebo vyjukanou reakcí. Také přestala být tolik spavá.

 

4. týden

Tady už to je úplně jiné miminko. Roste, buclatí a začíná si víc vyžadovat naší pozornost. Když pláče, dá se uchlácholit, což zpočátku nešlo vůbec – když plakala, vyřešilo to jen krmení. Více si už hrajeme a blbneme, celkově jsme si tento týden hrozně moc užili, je to krásný věk.

Také nám ale začala pomalu zvedat hlavičku, což nám přijde hodně brzo, ale s tím asi nic nezmůžeme. Madlenka je už od narození velmi pohyblivé miminko, na chvíli se nezastaví. Neustále hýbe ručičkama, nožičkama a teď už i hlavičkou. Převracení na bok nám nedělá problém od narození. Magdalenka začíná vydávat všemožné zvuky připomínající různé žblepty.

 

♥ Video k prvním měsíčtinám ♥

Krásné měsíčtiny Magdalenko ♥

3 komentáře

 • Petra

  Ali, to je krása, co jde už dneska všechno udělat. Já když si vzpomenu, jak jsme si poprvé půjčili videokameru na synovi první narozeniny. No jo, je to už skoro 19 let. on se na to zrovna rád nekouká, ale my s mužem ano.

  • Králičí máma

   je to zvláštní, já bych se na místě těch dětí hrozně ráda zpětně koukala, jaká jsem byla, když jsem byla malá. Já bohužel nemám ani moc fotek, protože rodiče měli zrovna rozbitý foták, tak jich mám jen pár a hrozně mě to mrzí a proto možná se snažím Magdalenky život tak dokumentovat, aby se jednou mohla podívat a přečíst si o sobě jaká byla a co zažívala

 • Petra

  Jj, to jistě ořijde, naše děti se rády koukaly, když byly malé, na fotky a na to, jak byly miminkama, ale teď jim to připadá trapný, hlavně když někdo mluví o prdíkách apod. To je věkem, já taky myslím, že na to ještě dojde, až budou zas trochu starší.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: