in Nezařazené

WordPress versus Blogger? Toť otázka.

at
wordpress-versus-blogger-tot-otazka

Když jsem se rozhodla založit tyto webové stránky, stála jsem před důležitou otázkou. Kde? Měla jsem několik požadavdků. Ale ani jedna varianta je nesplňovala všechny. Nastává krok další. Tedy umět si vybrat a určit své priority. Jaké vlastně mám možnosti? A jaké byly mé požadavky? Vezmeme to popořádku. Jen ještě doplním, že jsem vybírala z těchto možností: joomla, wordpress, blogger, blog.cz, webnode, weebly. Se všemi z těchto možností, krom wordpressu mám již zkušenosti.

weby

Mé požadavky

1/ hodně hodně hodně prostoru
kvůli fotkám pochopitelně. Jsem chodící foťák a mám šílenou potřebu neustále vše zveřejňovat, což mé okolí už musí tak trochu nudit, si myslím.
Splňuje: weebly, částečně blogger…u placených záleží na typu webhostingu

2/ zachování kvality fotek
ano, jsem hrozně skromná Ale uznejte, že když už někam ty fotky dávám, tak chci, aby taky trochu vypadaly.
Splňuje: weebly, blogger, joomla, wordpress

3/ možnost vkládání html kódů, různých doplňků a možnost úprav šablony
Tuhle věcičku považuji za celkem důležitou. Různé html doplňky mohou zpříjemnit užívání vašich stránek jak vám, tak návštěvníkům.
Splňuje: blogger, weebly, joomla, wordpress, webnode

4/ uživatelská „komunita“
něco jako na blog.cz, kde má blog.cz vlastní blog a je tam plno možností jak se zapojit a propagovat se. I když, co jsem tak četla, nějak jim to tam skřípe.
Splňuje: blog.cz

5/ možnost propojení vlastní doménou
Tuto možnost nevidím za až tak moc důležotou, na koncovce blogu až tak nezáleží, záleží hlavně na obsahu webu, ale je fajn tu možnost třeba do budoucna mít.
Splňuje: blogger, joomla, wordpress, webnode, weebly

6/ žádné otravné reklamy
Nic mě totiž nedokáže odradit nebo vytáčet víc, než když se stránky pomalu načítají kvůli reklamám, když někde neustále vyskakují nějaká okna, články enjsou přehledné, protože jsou prokládané reklamami. Upřímně, takové stránky v drtivém případě zavírám. A když naskočí reklama se zvukem (za což majitel stránky nemůže, já vím), tak zavírám rovnou, i kdyby byl obsah sebevíc zajímavý. Jo, tak moc ty reklamy nesnávidím.
Splňuje: blogger, weebly, joomla, wordpress, webnode

7/ nejlépe zdarma
…ale za rozumnou cenu klidně i zaplatím, v tom nevidím problém. Šetřit se musí (na novou postel, gauč, rekonstrukce poslední místnosti…že jo manželi?), ale vydřiduchy podporovat nehodlám.
Splňuje: weebly, webnode, blogger, blog.cz

8/ přehledná a příjemná administrace
komu by se chtělo psát někde, kde mu to nevyhovuje nebo si připadá jako totální neschopný blb, že? Nebo, že i když už si zvykl, že tlačítko na tučné písmo je v rozbalovacím menu, tak ho to neustále irituje, protože kurzíva je dostupná hned na liště.
Splňuje: blogger, blog,cz, webnode, weebly.com, wordpress

9/ vkládání tabulek
zdá se vám to jako hloupost? Není to hloupost. Já tabulky využívám poměrně často a některé editory tu funkci…světe div se, nemají. A abych je neustále vytvářela v  html, to mě vážně nebaví.
Splňuje: blog,cz, webnode, weebly(po nainstalování rozšíření), wordpress (plugin)

10/ stránky v češtině
ač mě samotné angličtina nevadí, na mé stránky mohou přijít i neangličtináři nebo lidé starší a tak by bylo dobré a beru to za samozřejmou věc, aby na nich všemu rozuměli. Možná jsem včerejší a nebo možná jen ohleduplná a chtěla bych, aby se na mých stránkách cítili všichni co nejlépe.
Splňuje: blog.cz, blogger, webnode, joomla+wordpress – záleží na šabloně a na možnosti upravení šablony

11/ možnost vytváření galerií
jako amatérský fotograf tuhle funkci považuji za takovou skoronutnost. Ráda si vytvářím porfolia mých nejoblébenějších fotografií nebo vytvářím portfolia naší smečce
Splňuje: blog.cz, webnode, weebly, joomla, wordpress

Podle důležitosti kritérií a porovnání výsledků mi nejlépe ze všeho vyšel blogger a wordpress. Ale ani jeden nesplňuje veškeré mé požadavky. Jak jsou na tom?

Blogger
Blogger je provázaný s Google+, který nabízí 15GB prostoru na fotky. Není to zas tak málo, ale pro me, se obávám, že to trochu málo je. Navíc prostředí práce v google+ při nahrávání obrázků mi nevyhovuje. Za největší mínus bloggeru považuji absenci vytváření galerií a tabulek! Kvůli čemu jsem naopak váhala, jestli web nezaložím přece jen na blogerru je, že i přes to, že nemá uživatelskou komunitu, tyhle blogy mi přijdou nejvíce a nejraději navštěvované a lidé na nich rádi zanechávají svůj komentář. Jsou to prostě blogy, na kterých je zvykem diskutovat.

WordPress
Nakonec jsem se rozhodla pro wordpress. Ačkoli mám placenou doménu a webhosting u wedosu, mám neomezený prostor. Částka není nijak závratná ( celkem cca 450Kč ročně). Zatím se zde ještě trochu rozkoukávám, ale dalo by se říct, že už jsme kámoši. Je ještě pár věcí, které se snažím vychytat, jako například částečná čj a částečná aj šablony, ale jsem velmi spokojená. Chybí mi však trochu jedna věc – a to pocit, že zde nejsem sama. Ano, tak trochu mám pocit osamocení oproti bloggeru. Ale říkám si – stránky mám chvíli a pokud budu mít zajímavý obsah, tak mi určitě někdo i komentář zanechá. Takže nevěším hlavu, chce to čas, hlavně na psaní článků a časem to přijde.


A na závěr by mě zajímalo, jak jste na tom vy? Kde máte svůj blog? (když napíšete odkaz, ráda jej navštívím ) Podle čeho jste se rozhodovali, kde si ho založíte a jak jste spokojení? Je něco, co vám na vašem blogu chybí?

 

Share:

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

3 komentáře

 1. Neko M.H.

  Článek mi mluví z duše. Řešila jsem tento problém dlouho.
  Aktivně jsem psala na více místech. A zkusila toho tedy víc, v četně zahraničních poskytovatelů možnosti mít blog. Letos u mě vyhrál wix.com a mám takový dojem, že na něm už zůstanu.
  Zatím mě neomezuje v přidávání fotek.
  Vzhled mých stránek mohu nastavovat s neuvěřitelně širokými možnostmi.
  Ovšem tvorba a kontrolování stránek je v angličtině celá. A tak je to trochu složitější.
  Ano zaplacení si vlastní domény mě může vycházet trochu dráž, ale mám tam na výběr z mnoha možností kolik bych případně platit chtěla. (Ale nic mě k tomu nenutí) Ano budu to mít těžší, vyhledávače si mě nemusí brzy všimnout. A tak se musím hodně přičinit o šíření mého blogu. Ale nevadí mi to – myslím to se stránkou vážně.
  Mám na výběr z mnoha češtinu podporujících fontů a tak tam angličtinu mám jen když jsem jí tam dát chtěla.

  A co mi chybí? Lidé, je mnoho čtenářů co se nevyjadřují, jen čtou. Což je trochu škoda, ráda bych znala jejich myšlenkové pochody. Jejich názory, ale to snad přijde časem.

  Splňuje devět bodů co píšeš a možná víc, jen to nemám ještě zcela prozkoumané. Jsem tam spokojená.
  Tobě přeji spokojenost zde a budu se vracet, ať si tu nepřijdeš tak sama

  10 . Říj . 2016
  • Bunny Mummy

   Je fakt, že wix jsem nezkoušela, ale vím o něm. Ale má myslím prostor jen 500MB (nebo alespoň míval, když jsem tam kdysi pokukovala, když byl novinkou) což je pro mě málo A trošíčku mi vadí ta jejich lištička (nevím, jestlise dá třeba za nějaký poplatek vypnout?)…teda ne u u cizích stránek, ale já jsem hrozný puntičkář a mně osobně by to asi počase začalo vadit tak, že bych asi pak zase odešla. A že už jsem se na těch stránkách nacestovala a tomu už jsem chtěla předejít Moc děkuji za návštěvu, komentář a smím vědět odkaz na tvé stránky, abych také navštívila?

   10 . Říj . 2016
 2. Gabux

  Jsme na bloggeru a jsem maximálně spokojená. Nemyslím si, že by mě nějak omezoval. Navíc se mi děsně líbí ta jednoduchost. Jak zorientování se, tak sehnání různých návodů, propojení v budoucnu s vlastní doménou apod.
  Bývala jsem na blogu a na webnode a už bych se nikdy nevrátila. Nad wordpress jsem chvíli přemýšlela, ale nakonec jsem ho zavrhla. Podle mě by mi nevyhovoval.

  10 . Lis . 2016

Zanechat komentář

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: