Trixi

Popsat její povahu je pro mne docela oříšek. Je to pes plný protikladů. Život s ní je jako jízda na horské dráze – jednou jste dole a jednou nahoře. Trixi je v podstatě hyperaktivní stvoření, zmatkař, velmi reaktivní, snadno se rozruší a těžko se zklidňuje. Je to uzlíček nervů, ale zároveň velký ranec odvahy a houževnatosti. Je velice kontaktní a nejraději by člověka ulízala k smrti. Trixi má za pána vždy toho, kdo se jí zrovna hodí nebo kdo má dobroty v ruce. S touto její povahovou vlastností se mi prozatím nedaří smířit.

Trixi si každý zamiluje. Aby taky ne, když sklopí ouška a vyvalí očička, tak je to ten nejroztomilejší pejsek, jakého znám. Ale jen málokdo dokáže pochopit, že je to skutečně velmi složitá povaha a je třeba být na ni jemný, ale velmi důsledný a neústupný.

Kvůli její vzrušivosti jsme se výcviku přestali věnovat, i když musím uzat, že i přes to se moc snaží, ale je to prostě šílený zmatkař. Zůstává „pouze“ rodinným psem a výcviku se věnujeme jen rekreačně pro zábavu (aby nezáviděla :-D)