in Psí život

Trickdogging #1 – Otočky na stupínku

at
trickdogging1-otocky-na-stupinku

dsc02221b

O tomto triku říkám, že je takový cirkusový Nepatřil mezi první naučené triky, patří spíše mezi ty pozdější, ale teď jsme ho po dlouhé době oprášily. Jak na něj jsme se dozvěděli na táboře (spíš tak teoreticky s pár vyzkoušením) a později se naučili na výcvikovém kurzu. Pokaždé jsme ho učili jiným způsobem. Jakými způsoby se můžete právě nyní dočíst v článku.

Náš povel: slovní nemůžu vymyslet, mám zatím jen posunkový

Jak na to…

1/ Naučíte pejska stoupat na stupínek

Způsoby jsou různé, vyberte si ten, který vám bude nejvíc vyhovovat Můžete učit naváděním nebo shapingem. Já osobně bych volila shaping

dsc02294b1

2a/ Stoupněte si vedle pejska tak, abyste ho měli u nohy

U které nohy záleží na tom, na kterou stranu ho budete otočky učit. Do ruky vemte pamlsek a dejte mu ruku vedle hlavy. Trochu od pejska ustupte tím směrem, kam chcete, aby se otáčel. Hlavu pejskovi pomocí pamslku stáčejte směrem k jeho tělu, bude ho to nutit trochu pohnout zadkem směrem k vám. Ve chvíli, kdy se směrem k vám pohne, odměníte. A takto se společně otáčíte kolem stupínku. Vždy, když se k vám pohne zadní částí těla, odměňujete.

dsc02308b1
Měla bych stát blíže ke stupínku (cca u jejího bílého límce), ale nešlo mi to pak vyfotit.
2b/ Pomocí shapingu (doporučuji)

Když pejsek umí stoupat na stupínek, neodměníme ho a čekáme co dál vymyslí. Jakmile má tendence se pohnout zadníma nohama do strany (je jedno zatím na kterou), odměníme. Až pochopí, že má něco dělat se zadníma nohama, nároky zvyšujeme a vybereme stranu, na kterou budeme odměňovat. Postupně se shapingem dopracujete k tomu, že pejsek udělá otočku celou.
Výhodou této varianty je, že pes krásně chápe sám, co se po něm vlastně chce, protože si to „sám vymyslel“. Sárinka ho pochopila velmi rychle a strašně jí baví (viz video ).

3/ Přidáte slovní nebo posunkový povel

 

VIDEO TRIKU (doporučuji v HD)

GALERIE

Share:

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

Zanechat komentář

Napsat komentář