in Tvoření

Stylový háčkovaný králíček

at
stylovy-hackovany-kralicek

Dostal se ke mně návod na pleteného králíčka. Úplně jsem se do něj zamilovala a rozhodla se, že se naučím plést. Kdysi jsem trochu pletla, ale časem to člověk zapomene. Tak jsem si řekla, že kvůli tomuto ušákovi to pletení oživím. Objednala jsem si na něj vlnu z alpaky, stejnou, jaká byla v návodě. Byla jsem nadšená, protože jsem nečekala, že ji v ČR seženu, návod je totiž anglicky. Vlna dorazila, mamka se sestrou mi oživily pletení a já se pustila do překladu návodu. Zjistila jsem ale že jsem byla dost naivní a je v něm plno technik, na které jako začátečník stačit nebudu. Byla jsem zklamaná a smutná. Po několika dnech neúspěšného zkoušení jsem se smířila s faktem, že to nedokážu.

Rozhodla jsem se tedy zkusit králíčka háčkovaného, ale pořád jsem si říkala, že to nebude ono, protože podle mně pletené věci mají jiné kouzlo než háčkované. Působí na mně více útulně a „staře“. Ale když už jsem tu vlnu z alpaky měla, přišlo mi škoda ji na nic najednou nevyužít. A tak jsem začala vymýšlet vlastního králíčka, protože žádný nádod, ať už byl placený nebo zdarma, nesplňoval moje požadavky. Chtěla jsem udělat králíčka, který bude vypadat reálně a zároveň retro a staře.  Neumím psát návody, takže ten můj je docela krkolomný a zajímalo by mně, jestli bych vlastně byla schopná jej podle něj uháčkovat znova Možná že jo, ale je to trochu pokus omyl a rozhodně jsem nepočítala oka. Ale zase případně bude každý trochu jiný, každý by byl originál a to se asi víc cení

No takže tady je výsledek mého počínání. Hlavu jsem měla vymyšlenou prakticky hned napoprvé, zato tělo mi dalo opravdu zabrat. Háčkovala jsem ho vždy nanečisto ze zkušební vlny, ale ta alpačí, která je mimochodem naprosto úžasná a jsem do ní opravdu zamilovaná, se najednou chovala trochu jinak, takže i pletení naostro bylo stylem pokus omyl. Tělo se nakonec po dvou dnech také podařilo.

Štítky:
Share:

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

Zanechat komentář

Napsat komentář