in Diary, Scooby

Scooby poprvé venku

at
scooby-poprve-venku

Taky mám jazýček!

Zastávám názor, že je asi to nejkrásnější vidět králíčky v přirozeném prostředí, tedy venku. Ovšem, když je králíček venku, existuje mnoho rizik s tím spojených – klíšťata, komáři, kteří mohou přenášet pro ušáky nepříjemné a život ohrožující nemoci, mohou sníst počůranou trávu od jiných zvířat, což jejich zdraví může také velmi ohrozit. Nesmíme zapomínat ani na dravé ptáky, kteří je mohou ucítit a začít nad nimi kroužit nebo kuny. Tyto faktory mne odrazovaly od toho vzít Kubíčka ven, ale strašně jsem po tom toužila, aby to alespoň jedinkát zakusil, obzvláště když u chovatelky byl venkovním odchovem. Naskytla se příležitost vzít ho k rodičům na zahradu, kam ho běžně brát nemůžem, protože s jejich fenkou by si asi příliš nerozuměli. Ona je hodná, ale hyperaktivní. Odjela s rodiči na dovolenou a taky jsme Kubíčka vzali na zahradu, kde alespoň vím, od koho je tráva počůraná

Scoobyho jsme vypustili nejdříve na deku, aby se trochu rozkoukal, že je venku. Také měl na sobě úplně poprvé kšírky a nevěděli jsme, jak na ně bude reagovat. Netroufla jsem si ho pustit navolno. Malou chvilku mu trvalo, než z přepravky vylezl. Nosánkem nasával svěží ranní vzduch a rozhlížel se.

Share:

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

Zanechat komentář

Napsat komentář