in Scooby, život s králíčkem

Pohodlné cestování s králíčkem

at
pohodlne-cestovani-s-kralickem

Se Scoobym se poměrně hodně nacestujeme. On je navíc docela obřík a tak se i docela pronese a není pro nás úplně jednoduché vychytat vhodnou přepravku, aby cestování bylo pohodlné jak pro nás, tak především pro Kubíčka. Již jsme vystřídali dvě přepravky, ale ani jedna nám nevyhovovala a tak přišla na řadu další. Z té jsem opravdu nadšená a už nyní v ní vidím plno výhod!

A proč nám předešlé přepravky vlastně nevyhovaly? První přepravka (na obrázku ta menší vlevo) byla vlastně ještě po Čikýskovi. Je kvalitní, oceňuji především kovové zavírání, ale na Kubíčka malá a chtěla jsem nějakou s otvíráním shora, protože se z ní náš obřík španě vyndaval. Tak jsme zakoupili přepravku Ferplast Atlas Deluxe 20. Byla jsem z ní zpočátku nadšená, hlavně prostorností. Zavírání bylo sice plastové a  šlo ztuha a tak jsem si říkala, že se časem ochodí a půjde snáze. Ale opak byl pravdou a zavírání jde hůř a hůř. A tak jsem se při cestování na naší dovolenou naštvala a rozhodla, že jakmile se vrátíme, kupuji novou. Slovo jsem dodržela a tak tu máme nového mazlíka, ze kterého jsme opravdu nadšení a díky němu opět vidíme další nevýhody přepravek předešlých. Doma nyní máme přepravku Curver Rattan.

Tato přepravka se pravda pohybuje v trochu jiné cenové kategorii okolo 1000 Kč, ale jsem moc ráda, že jsem ji koupila. Při přepravě Scoobyho vždy nejvíc stresuje, jak se přepravka hýbe. Až když jsem vyzkoušela přenos v této nové přepravce, uvědomila jsem si, že je to hlavně způsobené umístěním madla pro uchopení. Většina přepravek, jej má umístěno nahoře a je pohyblivé. Při chůzi se přepravka tedy pohybuje ze strany na stranu a zvířátko má pocit nestability. Tato přepravka má úchyty umístěné zboku a její přenos je mnohem stabilnější.

 

Důležitou věcí při výběru přepravky je její velikost. Neměla by být stísněná, ale zvířátko by v ní mělo být schopné se pohodlně natáhnout, to se týká především dlouhého cestování. I když je pravdou, že Scooby se většinou krčí v koutku. Ale když je cesta dlouhá, občas se natáhne.

Také by měla mít nějaké průduchy, aby do ní proudil vzduch. Tato má průduchy příjmeně velké a celkově působí velmi otevřeným dojmem. Hormí víko, se dá velmi snadno odepnout a tak z přepravky můžete mít i takový košíček. Z předešlé přepravky šlo víko také odendat, ale spíše teoreticky. Přes veškerou snahu se nám víko sundat nepodařilo.

Další věcí, která mne při srovnávání těchto rozdílných přepravek napadla, bylo zakrývání přepravky. Když má přepravka otvírání shora, na což apeluji, že by každá měla mít, nastává někdy však trochu prolém, když prší. Pokud jsou horní dvířka mřížkované nebo s průduchy. A protože většina přepravek má úchop na horním víku, špatně se přenáší, když přes ní přehodíte deku nebo ručník, protože ji musíte také uchopit a tím ji neustále trochu stahujete. Tato přeprava má zakrytí naprosto bezproblémové právě díky tomu, že madlo pro držení je vedené zboku.


SHRNUTÍ

  • při výběru dejte pozor na velikost – králíček by měl mít možnost si v přepravce lehnout
  • vyzkoušejte pečlivě, zda zavírání funguje v pořádku – ani nejde příliš zlehka, ani ztuha
  • přepravka by měla být dostatečně větratelná
  • celkově prozkoumejte konstrukci, zda je bytelná a bezpečná
  • dejte přednost kovovému zavírání před plastovému (vlastní zkušenost)
  • výhodou je nižší váha přepravky, ale ne na úkor kvality
  • doporučuji přepravku s horním otvíráním – lepší manipulace znamená méně stresu pro králíčka
Share:

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

Zanechat komentář

Napsat komentář