V druhé polovině 17. století v Římově vzniklo na popud jezuity Jana Gurra poutní místo s loretánskou kaplí a křížovou cestou.

V okolí kaple bylo vystavěno 25 barokních kapliček křížové cesty (tzv. Římovské pašije) s většinou dřevěnými sochami. Kapličky pocházejí z druhé poloviny 17. a z první čtvrtiny 18. století a jsou rozptýleny v okruhu 5 km. Jejich rozmístění v terénu odpovídá poloze tradiční křížové cesty v Jeruzalémě.(zdroj)

Bohužel nemám vyfocené všechny kapličky, ale zde je má fotodokumentace úžasné procházky Mohu všem doporučit Procházka to byla moc krásná, ale mrzelo mne, že v kapličkách byly umístěné jen fotky toho, jak mají vypadat  se sochami, které mají být uvnitř umístěné. Chápu, že vandalové řádí všude, ale alespoň nějaké napodobeniny by tam být mohly

Share:
Written by Králičí máma
Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.