in Cestování & výlety, Diary

Křížová cesta | 10.7.2016

at
krizova-cesta-10-7-2016

V druhé polovině 17. století v Římově vzniklo na popud jezuity Jana Gurra poutní místo s loretánskou kaplí a křížovou cestou.

V okolí kaple bylo vystavěno 25 barokních kapliček křížové cesty (tzv. Římovské pašije) s většinou dřevěnými sochami. Kapličky pocházejí z druhé poloviny 17. a z první čtvrtiny 18. století a jsou rozptýleny v okruhu 5 km. Jejich rozmístění v terénu odpovídá poloze tradiční křížové cesty v Jeruzalémě.(zdroj)

Bohužel nemám vyfocené všechny kapličky, ale zde je má fotodokumentace úžasné procházky Mohu všem doporučit Procházka to byla moc krásná, ale mrzelo mne, že v kapličkách byly umístěné jen fotky toho, jak mají vypadat  se sochami, které mají být uvnitř umístěné. Chápu, že vandalové řádí všude, ale alespoň nějaké napodobeniny by tam být mohly

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

2 komentáře

  1. Sabina Huřťáková

    Moc pěkné. Mám to za humny, chystám se tam každý rok a ještě jsem tam nebyla. Manželovi se na takové chození nechce. Dostanu ho maximálně na Pořešín. Chystala jsem se tam sama, ale nějak jsem to nestihla a teď už není moc počasí. Ale tak snad se dostanu ještě aspoň na Loretu a na hřbitov.

    09 . Lis . 2016
  2. Výšlap na Kleť (1083 m n.m.) – Yesterday's Moments

    […] na náš třetí výlet letošního léta, který jsme absolovovali 7. července 2016 (Prvním bylo Terčino údolí, druhým návštěva ZOO). Výlet na kleť byl jedním z dlouho plánovaných výletů letošního […]

    17 . Lis . 2016

Zanechat komentář

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: