in Cestování & výlety, Diary

Jelen 27.10.2016 České Budějovice

at
jelen-27-10-2016-ceske-budejovice

jeleni

Ve čtvrtek jsme se vydali na koncert. Na koncerty příliš nechodíme, ale na Jeleny jsem byla velmi zvědavá. Až donedávna jsem nevěděla, že tato kapela vůbec existuje. Přizním se, že když mi mamka v létě řekla, že byli v Třeboni na Jelenech, myslela jsem si, že je to nějaké country nebo dechovka, protože mamka současnou hudbu neposlouchá Když jsem zjistila, co jsou zač, začala jsem jejich písničky poslouchat. Znala jsem jich ale jen pár.

Když jsemse dozvěděla, že u nás ve něstě budou koncertovat, neváhala jsem a domluvily jsme se s kamarádkama, že půjdem. Nakonec jsme šli – Já s Honzou, Lucka s Martinem a ještě Lucka Měla jít i Eliška s Kryštofem, ale bohužel jim do toho něco přišlo Co se dá dělat, snad příště.

Koncert začínal ve 20:00 hodin. Nechtěli jsme se mačkat nikam dopředu a tak jsme si naplánovali sraz na 19:30 hodin před vchodem do KD. Já neměla s sebou mobil, a tak že Lucka s Martinem zaspali, jsem se dozvěděla až ve chvíli, kdy dorazili se zpožděním. Ještě že mají ušáka Miňonku, které se zdálo, že jsou nějak moc neaktivní a nevšímaj si jí a udělala jim budíček

Koncert zahajoval hudebník Stypka (teď nevím křestní jméno) se skupinou Bandjezz. V té době byl sál poloprázdný a ovací se příliš nedočkal. Těžko říct, zda jeho hudba nezaujala nebo to bylo tím, že bylo v sále ještě málo lidí nebo tím, že Budějčákům trvá hodně dlouho než se trochu odvážou. Mně osobně a mé přátele jeho hudba však příliš neoslovila…byla taková nenadchne, ale ani neurazí. Ale sama bych nechtěla být na jeho místě. Být předskokanem je těžká úloha. Každý přci jen čeká především na toho svého interpreta, na kterého jde….

Jeleni se na pódiu objevili kolem 21. hodiny. Těšila jsem se, že si poslechnu nějaké další písničky a celkově jsem byla zvědavá na ně jako hudebníky, když jsem toho o nich příliš nevěděla. No co říct – byla jsem absolutně nadšená. Takovou poctivou muziku jsem dlouho neslyšela. Písně chytlavé, kluci odvedli neskutečné výkony a především obdivuji kombinaci nástrojů, na které hrají. Úžasně jim to spolu ladí a já jen doufám, že jim ta radost z jejich hudby vydrží ještě hodně dlouho. A hlavně také jejich pohodové společné soužití, které je v jejich hudbě opravdu znát. Během koncertu na pódiu přivítali také několik hostů, kteří s nimi zpívali nebo hráli na hudební nástroje. Na póduim také přivítali slečnu Pavlu z publika, která si s nimi zazpívala a pokřtila nové CD.

Musím také vyzdvihnout opravdu vydařený souboj kytary a trubky. Výkony kluků  byly dechberoucí.

Koncert končil před jedenáctou hodinou a opravdu těžko se mi odcházelo. Doma jsem si musela hned nějaké písně postahovat, abych mohla poslouchat, než si pořídím CD. Takže pokud Jeleni budou koncertovat i ve vašem městě nebo poblíž, určitě jejich koncert doporučuji! Pěla jsem samou chválu, ale tato skupina si to opravdu zaslouží a domů jsem si tak odnesla opět vzpomínky a dojmy, na které se nezapomíná. Stejně tak jako na koncert Paddyho Kelly nebo Hanse Zimmera.

Na závěr odkaz na video, které Jelen zveřejnili na své fb stránce

Share:

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

Zanechat komentář

Napsat komentář