in Diary

Dostihový den

at
dostihovy-den-u-zamku-kratochvile


Minulou neděli jsme se konečně byli podívat na dostihy do Netolic. Jsou to snad jediné dostihy, které se v jižních Čechách konají a chystala jsem se na ně už několik let. Každý rok nám do toho však něco přišlo – jednou to byla rodinná oslava, jednou má nemoc, jednou sjme termín dokonce propásli To jsem si tehdy hodně vyčítala, jelikož jsem velkým milovníkem koní a na dostizích jsem nikdy nebyla. Letos jsem s rodinou domluvila oslavu na jiný termín, abych se mohla konečně jet podívat.

Dostihy se konaly od 13:30 a na programu bylo 7 dostihů, z toho 5 rovinných a 2 steeplechase. Na zámek jsme přijeli před jednou hodinou. Parkoviště už bylo narvané k prasknutí, ale místo jsme našli – takové bokem, což nám vyhovovalo pro snadný odjezd. Z reproduktorů od závodiště už bylo slyšet „1, 2,3…..1,2,3“ (zkouška mikrofonu ). Nevěděli jsme, kudy se na závodiště jde a tak jsme šli tam, kam šli všichni – směr zámek. To byl ovšem špatný směr Nikdo nevěděl kudy, nevěděli to dokonce ani prodejci suvenýrů v kamenné prodejně, ani v curkrárně na zámku. Času bylo ještě dost, tak jsme se tam alespoň trošku prošli. Na zámku Kratochvíle jsem byla naposledy jako malá a nyní musím říct, že mne úplně uchvátil. Možná to bylo dané i přímo pohádkovým počasím.

Našli jsme si místo k stání přímo u cílové rovinky. Tribuna již byla plná. Bylo fajn pozorovat úplný závěr dostihu, kdy to bylo nejdramatičtější. Ovšem nevychované chování některých lidí nás později vyhnalo sledovat dostihy na úplně druhou stranu závodiště, kde byl větší klid. I když tam si zase vedle nás stoupli rodiče s rozjívenými dětmi a jak to tak bývá, klábosili, dětí si nevšímali a ty dělaly bordel. Tohle opravdu nesnáším. Lidi by si měli uvědomit, že jsou na večejné akci a ne na hřišti pro děti a jejich chování může být opravdu obtěžující.

 

Dostihy během dne byly prokládané doprovodným programem. Jako např. ukázka psích plemen, ukázka práce služebních psů atd. Ukázka psích plemen mně opravdu zklamala. Chovatelé se neustále chlubili výstavními úspěchy svých psích svěřenců a já jsem opravdu velký odpůrce psích výstav, jelikož jsem kdysi dávno měla možnost vidět jako nezávislý pozorovatel, jak to na takových výstavách chodí a mít doma psího šampiona není žádné umění. Je to jedna velká fraška. Takže to naparování tam mi přišlo jaksi směšné. Psala jsem, že na programu bylo 7 dostihů. Konalo se jich však jen 6, závod poníků byl, nevím proč, vynechán. Humorné však bylo, že dostih poníků zřejmě měli jet ti samí jezdci, jako dostih neregistrovaných koní a spletli si trať. Na neregistrovaných koních zajeli trať pro poníky a všichni z toho byli řádně zmatení Dostih jim však uznali.

Čím pozdější dostih byl, tím dramatičtější to bylo. Později zřejmě byli dostihy „důležitější“ a to bylo opravdu drama a úžasná amosféra. Sice mně mrzelo u těch lepších dostihů nestojím u té cílové rovinky, ale zase se mi na druhé straně lépe fotilo- nebylo to proti sluníčku. jen z překážek se mi povedla jedna fotka a zrovna v blbém momentu. Ale bylo skvělé, že jsem stáli přmo u překážky.

 

V posledním dostihu – Velká cena Netolic startoval také Dušan Andrés, kterého možná znáte z Velké pardubické. Fandila jsem mu, ale bohužel nevyhrál. Na fotce jede na běloušovi Marcus Aurelius.

 

 

Den jsme si moc užili a těším se na příští rok!!! Všem jihočechům moc doporučuji! A na závěr opět video, doporučuji ve full HD!

 

Share:

Králičí máma

Říkám si králičí máma, protože se tak sama cítím. Králíčci jsou má velká vášeň a snažím se jim věnovat na maximum. Krom toho jsem také milující manželka, která zbožňuje kávu a časy, kdy ženy nosily sukně a muži byli gentlemani.

Zanechat komentář

Napsat komentář