Blog,  Magdalenka

Brambory držej!

Asi nejsem typická máma dnešní doby. Vždycky jsem si myslela, že miminka zvedají hlavičku až v pozdějším věku. Až teprve, když Ti byl  měsíc, jsem se dozvěděla, že polohování na bříško by se mělo dělat už od narození. Byl to pro mně docela šok A tak jsme začali trénovat…

To bysme ale nebyli my, kdyby se nenašel nějaký zádrhel. Byla jsi, jako vždy napřed, asi ses začala nudit a místo toho, aby ses soustředila na hlavičku, začalas myslet na nožičky. Na bříšku plakala ses vztekala, protože Ti hýbání s nožičkami moc nešlo. A tak jsme zkusili trénovat hlavičku na gymnastickém míči. Zlepšení bylo parádní.

Cvičení jsme střídali – někdy na míči, někdy na rovné ploše (většinou přebalovák). Pak na nás ale přišlo „protivné období“ a tys nechtěla cvičit vůbec. Byl to boj, období jsme všichni přežili ustáli a teď už je cvčení zase o něco lepší. Ale ne o moc – vyrostla Ti hlava a ty se s její váhou nyní musíš tak trochu vypořádat.

„Jsi brambora…Velká brambora!…Protože brambory – ty držej!“

 

„Brambůrky se solí,

s paprikou, s cibulííí!“

 

Tak to jsou naše oblíbené říkanky. Já vím, poněkud zvláštní (sami nechápeme jak nás to napadlo a hlavně – co se Ti na tom vlastně líbí??? ) a zvláštní je, že jsi stále někde za bramboru…Co to asi bude znamenat, nevíte někdo?

 

PS: A víte, jak vypadá miminko, kterému se za něco smějete?

Takhle.

Jsmi táááák lítostivá Ale je to sladký.

 

Napsat komentář